DLACZEGO POWINNAŚ ZNAĆ SWÓJ STYL WNĘTRZARSKI?

Martwisz się, żeby urządzając dom nie pomieszać ze sobą zbyt wielu stylów?

Sądzisz, że za dużo rzeczy ci się podoba i nie jesteś konsekwentna w urządzaniu?

Obawiasz się, że Twój dom już zawsze będzie niedokończony, bo ciągle brakuje mu tego “czegoś”, co połączy wszystkie elementy?

Chciałabyś mieć spójnie urządzone wnętrza, bo wiesz, że wtedy w twoim domu zapanuje wizualna harmonia?

 

Świadomość swojego stylu pozwala nam poczuć się pewniej w urządzaniu, podejmować bardziej przemyślane decyzje zakupowe i nie marnować czasu na ciągłe wahania między różnymi opcjami, które czekają na nas w sklepach.

Znając swój styl unikamy bardzo poważnego błędu, jakim jest kopiowanie innych. Dzieje się tak dlatego, że automatycznie przepuszczamy wszystkie decyzje przez swój własny filtr i wiemy, jak stworzyć spójny dom. Bez tej wiedzy łatwo przejść od inspiracji, do odtwarzania tego, co widzimy u innych. Instagram i grupy fejsbukowe są pełne takich wnętrz! Myślę, że wynika to właśnie z tego, że nie uświadamiamy sobie, jak ważną rolę w urządzaniu odgrywa umiejętność określenia swojego stylu.

Znając swój styl możemy urządzić wnętrza, które odzwierciedlają nas i naszą rodzinę. Dom powinien być dostosowany do naszych potrzeb i naszego stylu życia, a świadomość tego, co lubimy, a czego nie bardzo mocno w tym pomaga.

No dobrze, powiesz, ale przecież każdy styl mogę sobie “wygooglować” i w zależności od tego, co mi przypadnie do gustu, zaaranżować dom w stylu X.

No pewnie, że możesz!

Ba! Myślę, że z powodzeniem urządzisz w ten sposób spójne, harmonijne wnętrza!

Jednak znajomość własnego stylu to nie sztywne zamykanie się w definicjach. 

Niewielu ludzi może powiedzieć, że podoba im się tylko jeden konkretny rodzaj wnętrz i że lubią w nim wszystko. Nasz styl to zazwyczaj mix różnych elementów, które odnajdujemy w różnych stylach.

I jest to zupełnie naturalne!

Każda z nas jest inna, ma swój charakter, osobowość, upodobania. Na świecie nie ma dwóch takich samych osób i nasz dom może, a nawet powinien odzwierciedlać tę wyjątkowość!

Nasz własny styl to zdecydowanie coś więcej, niż definicje,  ale żeby odkryć co nam w duszy gra musimy wykonać pracę, polegającą na zajrzeniu w głąb siebie i dokładnym określeniu swoich preferencji.

Nie każdy taką pracę chce wykonać.

Ja jednak wiem po sobie, że dzięki temu, że dobrze znam swój styl, otaczam się tylko takimi rzeczami, które mają dla mnie/ dla nas znaczenie, unikam niechcianych i nietrafionych zakupów, nie wydaję pieniędzy na rzeczy, które podobają mi się tylko w sklepie, a w domu okazuje się, że do niczego nie pasują.

Tworzę dom, w którym czuć nas, który nie zamyka się w określonych ramach, nie spieszę się, bo chcę, aby dojrzewał on i ewoluował wraz z nami.

Gdy wchodzę do swojego mieszkania, czuję, że jestem u siebie!

A jak to wygląda u Ciebie? Czy możesz powiedzieć, że znasz swój styl? Czy może dopiero chcesz go odkryć?

Daj znać w komentarzu!

 

 

podpis

Jeśli szukasz wyjątkowych poszewek do swojego domu, odwiedź mój sklep!

Zapraszam Cię też na moje stories na Instagramie, gdzie znajdziesz lekcje stylu i dużo inspiracji!

Follow my journey

Close