Follow:

WASZE WNĘTRZA: ŚWIĄTECZNA SPIŻARNIA ASI

           Uwielbiam, gdy pozwalacie mi zajrzeć co nieco do Waszych domów. Pewnie częściowo wynika to ze zwykłej ciekawości, a troszkę z chęci zainspirowania się i pokazania innym jak mieszkacie. Fajnie jest obejrzeć takie domy z krwi i kości, bo choć inspiracje, które zbieram i pokazuję w różnych wpisach, często zapierają dech w piersiach, czasem mogą zdawać się odrealnione i zbyt dalekie. Z ogromną przyjemnością dziś zabieram Was do domu Asi, a konkretnie do jej… spiżarni!

         Asia z zawodu jest fotografem. Za chwilę przekonacie się, że jest bardzo dobrym fotografem, wszystkie zdjęcia w tym wpisie są jej autorstwa. Jak sama mówi praca ta daje możliwość spędzania dużej ilości czasu w domu.

Moja praca składa się głównie z trzech etapów: spotkania z klientami, sesje w terenie lub studio, oraz obróbka graficzna zdjęć w domowym biurze. Praca w domu mnie nie męczy. Jestem typem uwielbiającym „hygge”, wełniane skarpety i gorącą herbatę z pomarańczą i imbirem.

 

spizarnia w domu

swiateczny wianek

 

Poza fotografią pasją Asi od dawna są wnętrza, architektura oraz sztuka. W wolnym czasie wyszukuje inspiracje (jej Pinterest w 90% składa się ze zdjęć wnętrz), a gdy tylko uda jej się odłożyć jakiś grosz, od razu myśli o tym, co nowego kupi do swojego domu. Wraz z mężem mieszkają na wsi, 30 km od Krakowa.

Długo zastanawialiśmy się nad przeprowadzką do centrum, bo każde z nas pracuje głównie w Krakowie. Po 3 latach doszliśmy do wniosku, że skoro droga do centrum zajmuje nam tyle samo, co znajomym z obrzeży Krakowa, to chyba dom w obecnej lokalizacji nie jest wcale taki zły. Wiele osób mówi: „Wariaci, mają dom i zrezygnowaliby z niego na rzecz mieszkania!”,  ale my od dzieciństwa mieszkamy w domu na wsi i czasem mamy ochotę zaznać tego miejskiego zgiełku.

 

swiateczna spizarnia

 

dekoracje swiateczne

 

W domu jak to w domu, jest dużo miejsc na upychanie drobnych rzeczy. Jednym z nich jest moja spiżarnia, która była już schowkiem na mopy, tymczasową garderobą, ale teraz ponownie odzyskała swoją pierwotną funkcję. Jest trochę oddalona od kuchni, dlatego najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak przyprawy, czy produkty zużywane na bieżąco, trzymam w szafkach kuchennych. W spiżarni przechowuję tzw. „zapasy”, czyli własne przetwory, zapasy mąki, płatków, makarony, kasze. Te artykuły znajdują się na półkach po lewej stronie. Po prawej zaś przechowuję liczne elementy dekoracyjne, antyczne filiżanki, świeczniki itd.

spizarnia

 

spizarnia

 

spizarnia

 

swiateczny wieniec

 

dekoracje swiateczne

 

swiateczny wianek

 

spizarnia

 

spizarnia

 

spizarnia

 

spizarnia

 

Uwielbiam chodzić na pchle targi i wyszukiwać różne cudeńka. Najczęściej używam ich do zdjęć lifestylowych na Instagram, czy po prostu, do dekoracji domu. Spiżarnia ma zaledwie 1,5m2 ale jest w 100% zagospodarowana. Staram się w niej sprzątać regularnie, bo zapewne wiecie jak takie schowki lubią się zagracić. A ja mam taką zasadę, że chciałabym, aby w moim domu było pięknie, nawet tam, gdzie nie zagląda żaden z gości. Tak po prostu, dla nas.

swieczniki

 

spizarnia

 

filizanki

 

Chciałabym mieć taką spiżarnię! To naprawdę przydatne pomieszczenie i czasem mi go brakuje. U Asi wygląda ona świetnie i podoba mi się, że nawet w tak niewielkim wnętrzu znalazło się miejsce na świąteczny akcent. Niewiele potrzeba, żeby wyczarować przytulny, bożonarodzeniowy klimat: wianek, lampki, tablica, kreda, świąteczny napis i jest!

Dziękuję Asiu, że podzieliłaś się kadrami ze swojego domu!

Macie u siebie w domach spiżarnie? Jak podobają Wam się zdjęcia Asi? Jeśli macie ochotę na więcej, koniecznie zajrzyjcie na stronę Asi lub jej Instagram.

Ściskam przedświątecznie!

 

 

podpis

Jeśli jeszcze nie jesteście ze mną na Facebooku, to gorąco Was zachęcam: KLIK.

Możecie dołączyć do mnie również na Instagramie!

Będzie mi bardzo miło 🙂 

Share on
Previous Post Next Post

You may also like

 • Spiżarnia – moje marzenie 🙂 kiedyś obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu, później zachwycono się lodówkami i zrezygnowano z niego…szkoda….

  • Oj tak, moje też! Jeśli kiedyś będę mieć dom, to miejsce na spiżarnię z pewnością się znajdzie! 🙂

 • Pięknie zagospodarowane półki i piękne zdjęcia! Dopisuję się do grona dumnych posiadaczy spiżarni 😊 Co prawda, na razie stoją w niej trzy regały, każdy „z innej parafii”, ale jest to ogromne ułatwienie w części kuchennej i dużą przestrzeń do przechowywania. Przetworów też już troszkę w niej stoi. Oczywiście, z biegiem czasu będziemy chcieli zrobić ją ” na miarę”. Każdemu, kto planuje lub buduje dom, polecam pamięć o takim pomieszczeniu 😀

  • Taka spiżarnia to super sprawa! Naprawdę odciąża kuchnię jeśli chodzi o przechowywanie. I też można ją fajnie zaaranżować. Jesteś szczęściarą w takim razie 😉 miłego dnia!

 • Lubię gdy pomieszczenia gospodarcze są również ładne. Asi się to udało.
  Też ma spiżarnię:) choć może to określenie nieco na wyrost;), bardziej pasuje wnęka. Z jednej strony udało mi się schować zamrażarkę, bo w kuchni mamy tylko chłodziarkę i mały jonizator do wody. Po drugiej stronie jest kilka półek na zapasy, przetwory i różne przydasie;).

  • Choćby była to tylko wnęka i tak by mi się przydała! Mam zdecydowanie za mało miejsca w kuchni, ale jakoś trzeba sobie radzić. Ja też lubię gdy spiżarnia czy pralnia wzbudza mój zachwyt. Tak jak powiedziała Asia, warto mieć tam czysto i ładnie po prostu dla własnego lepszego samopoczucia. Miłego dnia!😘

 • Właśnie znalazłam u Ciebie wieniec idealny! Cudowna inspiracja!

  • Cześć Agata! Bardzo się cieszę! Lubię proste rozwiązania, więc i mnie się ten wieniec Asi ogromnie podoba 🙂 Miłego wieczoru! <3

 • bardzo fajna ta spiżarnia. ja mam małą namiastkę takiej spiżarki i powiem szczerze, że bardzo się przydaje, a co dopiero taka jak u Asi! Pozdrawiam serdecznie właścicielkę!

Close