3 SPOSOBY NA ARANŻACJĘ PODUSZEK

Poduszki to jeden z moich ulubionych dodatków do domu. Zawsze je lubiłam i zwracałam na nie uwagę przeglądając zagraniczne inspiracje.

Często kupujemy ich kilka, bo wiemy, że są ważnym elementem każdego wnętrza, ale robimy to dość po omacku. Nie wybieramy świadomie kolorów i wzorów, nie zwracamy uwagi na fakturę materiału. Sugerujemy się tym, co widzimy na wystawie sklepowej, nową kolekcją w znanej sieciówce, tym, co akurat jest na półce, bez odniesienia do naszych wnętrz i tego, co już w nich jest.

Przez to dużo tracimy, bo odpowiednio dobrane poduszki mają wielką moc! Stanowią świetne uzupełnienie każdego pomieszczenia, są prawdziwą kropką nad i, tak jak biżuteria w przypadku modowej stylizacji.

Poduszki harmonizujące z wnętrzem pozwalają nam zmieniać wystrój bez kupowania kolejnych rzeczy. Dzięki nim możemy w prosty sposób odświeżyć pomieszczenie, nadać mu zupełnie innego charakteru i wyglądu.

Dziś chcę Wam pokazać, jak za pomocą dwóch rodzajów poszewek, możemy wyczarować w domu wyjątkowy klimat. 

 

 

Pierwszy sposób to sofa w salonie, gdzie ułożyłam dwie poduszki. Pierwsza, większa (45x45cm) z tyłu, a przed nią, z przodu mniejsza (30x50cm). Takie asymetryczne ułożenie sprawia, że aranżacja jest ciekawsza dla oka i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Krótko mówiąc nikomu nie będzie przeszkadzać i nikt nie będzie marudził, że nie ma gdzie usiąść, a sofa zdecydowanie zyskuje nowe oblicze!

Drugi sposób to oczywiście klasyczne ułożenie na łóżku w sypialni. Jeśli tylko macie taki komfort, że sypialnia to u Was osobne pomieszczenie- korzystajcie z tego!

Możliwości aranżacji poduszek jest wiele. Tutaj chciałam pokazać Wam jak prezentują się symetrycznie ułożone dwie poduszki. Z przodu znowu mniejsza, dla dopełnienia całości.  

Trzeci sposób to jedna poszewka jako akcent na krześle lub fotelu. Moim zdaniem to doskonały sposób, aby nadać wnętrzu ciepła i fajnego klimatu. Dzięki takiemu zabiegowi możemy też połączyć kolorystycznie na przykład przedpokój z resztą domu. W zależności od tego, jaki wzór wybierzemy, podkreślimy charakter i styl pomieszczenia.

 

Jestem ciekawa, która wersja najbardziej Wam się spodoba? Czy aranżujecie u siebie poduszki w ten sposób?

Dajcie znać w komentarzach!

W rolach głównych wystąpiły poszewki Harriet i Pablo!

Ściskam,

podpis

Jeśli szukasz wyjątkowych poszewek do swojego domu, odwiedź mój sklep!

Zapraszam Cię też na moje stories na Instagramie, gdzie znajdziesz lekcje stylu i dużo inspiracji!

Follow my journey

Close