JAK DOBRZE ZAARANŻOWAĆ STOLIK KAWOWY

Każdy z nas ma swoją wnętrzarską listę marzeń. Ja moją realizuję w dość wolnym tempie, co bardzo sobie chwalę. Są to w 100% świadome zakupy, kupuję tylko wtedy, gdy jestem pewna, że to właśnie to, czego szukałam. Dlatego do tej pory nie mamy lampy w pokoju dziennym…ale i na nią przyjdzie pora. Wśród rzeczy, którymi już mogę się cieszyć jest stolik kawowy. Poświęciłam mu osobny wpis, kto jeszcze nie czytał, zapraszam do lektury. Dziś chcę Wam pokazać, w jaki sposób można zaaranżować taki stolik i przekonać Was, że nie jest to wcale takie trudne. 

4 kroki. Tyle dzieli Cię od idealnej aranżacji stolika kawowego. To jeden z moich ulubionych tematów wnętrzarskich. Odkąd mam swój wymarzony stolik, uwielbiam zmieniać na nim dekoracje, przestawiać je i łączyć z innymi. Staram się oczywiście zachować umiar, niemniej jednak cały czas coś się na nim dzieje, zdecydowanie żyje swoim własnym życiem. 

Bardzo bym chciała, abyś Ty również poczuła frajdę z samodzielnej aranżacji tego mebla, dlatego teraz przejdźmy do konkretów.

Aby zaaranżować stolik kawowy, wystarczy Ci zaledwie kilka przedmiotów.

Co więcej, nie musisz biec do sklepu. 

Rozejrzyj się.

Masz je wszystkie wokół siebie! Co może Ci się przydać?

  • czasopisma/ książki/ planner
  • wazon/ naczynie
  • świeże cięte kwiaty lub niewielki kwiat w doniczce 
  • ozdobny przedmiot o ciekawej bryle: szkatułka, świeczka, figurka, kryształ, koralowiec, ozdobne pudełeczko, pamiątka z wakacji (…)
  • taca

 

 

A teraz idealny stolik kawowy w zaledwie  4 krokach…

 

1.TACA

Aktualnie szukam prostokątnej tacy na mój stolik. Mam jedną: malutką, okrągłą, którą również wykorzystuję. Jest to przedmiot idealny, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Spróbujcie w domu zrobić mały eksperyment. Na pewno macie parę przedmiotów ustawionych gdzieś na komodzie czy regale. Weźcie tacę, poukładajcie przedmioty i ustawcie na nowo. Choć sposób ułożenia  też ma znaczenie, już sam fakt zebrania tak rzeczy zrobi dużą różnicę. Dlaczego? Taca likwiduje chaos, pozwala na uporządkowanie przestrzeni, sprawia, że wszystko na niej wygląda wizualnie schludnie. Możecie użyć jej dosłownie w każdym miejscu. Ułatwi Wam to również sprzątanie, gdyż o wiele łatwiej jest podnieść tacę, niż każdy przedmiot po kolei i wycierać pod nim kurz. Spróbujcie, gwarantuję Wam, że od tej pory  będzie jednym z Waszych ulubionych przedmiotów.

 

2. WAZON/NACZYNIE

Na tacy postawcie wazon lub naczynie o pionowym kształcie- nasza aranżacja zyska wysokość. W wazonie najlepiej będą wyglądać świeże kwiaty. 

 

3. KSIĄŻKI

Obok wazonu ustawiamy książki, jedna na drugiej. Posłużą nam za podpórkę, na której ustawimy…

 

4. OZDOBNY PRZEDMIOT

Może to być jeden z wymienionych wyżej,  coś co nada trójwymiarowości, przedmiot, dzięki któremu nasza aranżacja nie będzie wyglądać płasko.

 

I to wystarczy.

 

Oczywiście to jedno z rozwiązań, które zapewniają bardzo dobry efekt. Zamiast wazonu, możecie użyć na przykład dużą świecę, a na książkach ustawić malutki wazonik z kwiatami. Drobne bibeloty również można poukładać na tacy. Jeśli jej nie macie, połóżcie książki czy gazety na stoliku, a obok  wazon lub świecę. Wszystko zależy od tego co macie w domu, na pewno będzie pięknie. Szukajcie, jaka aranżacja pasuje Wam najbardziej. Najważniejsze to dobrze się przy tym bawić! Pamiętajcie jednak, aby brać pod uwagę wielkość waszego stolika i zachować odpowiednie proporcje, a więc mieć coś poziomego, pionowego i coś przestrzennego. Jeśli stolik jest duży przedmioty muszą być także odpowiedniej wielkości.

 

A teraz parę moich aranżacji.  Świecznik to ostatni zakup z ZH, większy wazonik z H&M Home, mniejszy z lokalnego sklepiku, czasopisma z Empiku, kubek i podkładki również ZH. Chyba nic nie pominęłam? W razie pytań piszcie śmiało.

 

Miłego oglądania.

 

stolik kawowy

 

stolik kawowy

 

stolik kawowy

 

stolik kawowy

 

stolik kawowy

 

stolik kawowy

 

stolik kawowy

 

stolik kawowy

 

 

Czas na Was. Użyjcie przedmiotów, które już macie w domu i  spróbujcie zrobić Waszą własną aranżację, według powyższych wskazówek. 

Ściskam!

podpis

Jeśli jeszcze nie jesteście ze mną na Facebooku, to gorąco Was zachęcam: KLIK.

Możecie dołączyć do mnie również na Instagramie!

Zapraszam Cię także na mój Pinterest!

Będzie mi bardzo miło ? 

 

 

Follow my journey

Close