dekoracja z drewnianych koralikow

MAGIA DETALI – TACA

Taca pojawiała się już kilka razy w moich postach,  więc wiecie jak bardzo lubię ten niepozorny przedmiot. Jak to możliwe, że kiedyś kojarzyła mi się tylko ze śniadaniem podawanym do łóżka…? Od dłuższego czasu nie wyobrażam sobie bez niej domu! To przecież jedna z tych rzeczy, która może być zarówno piękna, jak i użyteczna. Dla mnie to prawdziwy must-have. 

Jeśli (tak jak ja!), macie problem z  leżącymi  tu i ówdzie różnego rodzaju drobiazgami, taca to Wasz ratunek. Leży sobie jak gdyby nigdy nic i aż prosi się odłożyć na nią klucze, czy pilota. Zdecydowanie łatwiej  trzymać te rzeczy w ryzach, w jednym miejscu, czy też wraz z tacą przekładać to tu, to tam. Pomaga ona zatem utrzymać porządek i pozbyć się wrażenia chaosu, jaki luźno położone przedmioty niewątpliwie tworzą.

Jednocześnie piękna taca jest idealna do tworzenia różnego rodzaju aranżacji. Pewnie zorientowaliście się już, że sklepy oferują ją praktycznie w każdym stylu, więc z pewnością  znajdziecie taką, która Wam pasuje: wiklinowa, metalowa, drewniana… ? Co kto lubi! To naprawdę najprostszy sposób, żeby “spiąć klamrą” dekorację na stoliku nocnym, kawowym czy na regale i wprowadzić trochę harmonii. No i bezsprzecznie łatwiej się sprząta (taca do góry i siup!). Dobrze jest ustawiać na niej przedmioty różnej wielkości, pozwoli to na uniknięcie wrażenia nieładu i  stworzenie przemyślanej kompozycji.  Doskonale także sprawdzi się w kuchni, chociażby  na przyprawy czy cukierniczkę, a może akcesoria do ekspresu kawowego? W łazience z kolei wprowadzi porządek na blacie, bo umówmy się- tam zawsze łatwo robi się “wystawka”!

 

Zatem jak i gdzie ją wykorzystacie: wszystko zależy od Was! Ostrzegam jednak lojalnie, że zabawa z tacą grozi uzależnieniem od ciągłego kombinowania na niej, przekładania i aranżowania 😀 No ale przecież właśnie o to chodzi! O kreatywność i dobrą zabawę. Zatem do dzieła!

Spróbujcie u siebie, jestem pewna, że Wam się spodoba. 

 

taca

 

 

Tu wiklinowa i również srebrna taca, w wersji Izy z bloga www.classichomebyme.blogspot.com:

 

classichomebyme

 

 

A takie stylizacje proponują znane Wam już Panie z  Verandah House  (pisałam o nich tutaj):

 

taca

 

Gdzie szukać tacy? Poniżej kilka propozycji (sama potrzebuję jeszcze dwóch, więc dajcie znać w komentarzach, jeśli znajdziecie coś fajnego)…

 

taca

 

      1. ZARAHOME / 2. BELLE MAISON / 3. ZARAHOME /4. IKEA / 5. BELLE MAISON / 6. BELLE MAISON / 7. SWEETLIVING / 8. MINTGREY 

 

Dajcie znać, co sądzicie o tej serii wpisów? Przydają Wam się takie mini-poradniki z linkami do sklepów?

No i łapka w górę, jeśli wpis się podobał!

Ściskam!

podpis

Jeśli jeszcze nie jesteś ze mną na Facebooku, to gorąco Cię zachęcam: KLIK.

Możesz dołączyć do mnie również na Instagramie!

Zapraszam Cię także na mój Pinterest!

Będzie mi bardzo miło 🙂

Follow my journey

Close